گایبون : (توری سنگی، سیل بند و گایبون بندی وسله اندازی)

گروه صنعتی مفتول آنلاین اطلاعات و خدماتی را که شایسته ی شماست اراِئه میدهد گابیون یک قفس، سیلندر یا جعبه پر از سنگ یا بتن یا گاهی اوقات شن و ماسه و خاک برای استفاده در مهندسی عمران، ساخت جاده، حفاظت فرسایش، برنامه های کاربردی نظامی و محوطه سازی است و جنس آن از فولاد پوششی، گالوانیزه یا فولاد ضدزنگ ساخته می شود تا شکل ساختار و طول عمر آن حفظ شوددلیل تولید گابیون از مفتول گالوانیزهتوری سنگی غالبا از مفتول گالوانیزه است زیرا موارد استفاده از توری سنگی بسیار متنوع بوده و متریال بکار میرود که در شرایط آب و هوایی و دمایی ساختار خود را حفظ و تخریب نشود؛ چرا که درصورت اکسید شدن چنین ساختار بزرگی استحکام آن به سرعت از بین رفته و فاجعه به بار می‌ آورد. برای مثال اگر توری سنگیه ما وظیفه حفظ استحکام یک سازه درون آب را برعهده داشته باشد. اگر این توری سنگی ما اکسید شده و زنگ بزند، کل سازه در زمان کمی فرو خواهد ریخت و هزینه های هنگفتی دربرمیگرد.ویژگی اصلی توری سنگیتوری سنگی باعث می‌ شود تا استحکام سازه های مختلف بیشتر شده و خطر تخریب به حداقل زمان برسد. این هدف با مکانیسم ساده اما بسیار پر کاربردی انجام می شود. مکانیسم گابیون به این شکل است که از سمتی به زمین محکم شده و از سمت دیگر تمام نیروی وزن سازه مورد نظر را از درون خود عبور داده و به زمین منتقل می کند. به این ترتیب سازه مورد نظر که نقطه اتصال قابل اطمینانی به منطقه محکمی نداشته است، ریزش نکرده و مستحکم باقی می‌ ماند.در چه محیط هایی گابیون قابل استفاده است؟از فنس گابیون میتوان در حیاط خلوت شامل دیوار های صندلی استوار، پایه های مبلمان در فضا های باز و حتی محیط های دارای آب و شومینه استفاده کرد. این ویژگی ها ممکن است متناسب با سبک هر خانه ای نباشد؛ اما هنگامی که با محیط موردنظر سازگار باشد، قطعا توجه خاصی را به خود جلب می کند. از دیگر کاربرد های این محصول، استفاده در ساخت تمامی پایه های اصلی ساختمان هاست. برخی از ساختمان ها به طور کلی توسط فنس گابیون ساخته می شوند. به این صورت که ستون ها و دیوار های اصلی ساختمان را با توری سنگی ساخته و روی آنها را با لایه ای از سنگ و گچ و … می‌ پوشانند. مزایا استفاده از توری گابیون_مقرون بصرفه نصب و راه اندازی آسان _طول عمر زیاد _سازگار با محیط زیست انواع توری گابیون توری سنگی سبدی توری سنگی تشکی توری سنگی کیسه ای توری سنگی بی شکل توری سنگی تزئینی توری سنگ سبدی:
گابیون به شکل سبد بیشتر در مصارفی مانند راه سازی، جاده سازی و راه آهن استفاده می شود. این طرح به شکل جعبه مکعبی شکل می‌ باشد و درون آن را می توان با مواد متفاوتی پر کرد.توری سنگ تشکی:این نوع گابیون طول و عرض بیشتر ولی ارتفاع کمتری دارد. تراکم مفتولی را دارا میباشد . این مدل به صورت پله پله چیده می‌ شود تا از سرعت زیاد آب درون جوی و فرسایش جلوگیری کند.توری سنگ کیسه ای:این مدل در شرایط اضطراری ساخته شده و نظم زیادی ندارد و خلل زیادی داشته و منعطف است.توری سنگ بی شکل:از گابیون بی شکل در نگهداری از مصالح و سنگ و خاک کناره جاده ها استفاده می شود.توری سنگ تزیینی:گاهی از توری گابیون در زیبا سازی مناطق استفاده می شود. برای مثال درون آنها را پر از گل و گیاه می کنند و در گوشه کنار شهر قرار می‌ دهند و یا به عنوان نیمکت یا مجسمه در عموم شهر استفاده میشود نکات مهم در خرید توری گابیوناگر فکر می کنید توری سنگی یک راه حل خلاقانه برای حیاط خلوت است که با چندین جستجو در اینترنت یا تحقیقات میدانی میتوانید آن را انتخاب کنید اشتباه است زیرا محاسبات بار باید انجام شود تا اطمینان حاصل گردد که ساختار باقی می ماند و به درستی نصب شده است، به ویژه هنگامی که به عنوان یک دیوار حائل استفاده می شود و یا حتی ممکن است این سازه ها کمتر درگیر ساختار هایی باشند که نیاز به پایه و کار دقیق سنگ تراشی دارند با این حال هنوز هم نیاز به طراحی و نصب حرفه ای دارند..(شما می توانید با مفتول انلاین تماس بگیرید و در این خصوص مشاوره رایگان دریافت کنید)_توری گابیون های مفتول آنلاین دارای ضخامت ۱.۵تا ۳ و چشمه ۸*۱۰و ۶*۱۰هستند .نحوه استفاده از گابیون چگونه است؟معمولاً از توری سنگی به صورت سبد یا باکس استفاده می‌ کنند. در واقع باکس‌ های آن به شکل مربع و در برخی اوقات به شکل استوانه در می آیند. وقتی که باکس مورد نظر را در جای خود کار گذاشتند، اقدام به پر کردن آن با سنگ می‌ کنند که در واقع به صورت خشکه چینی صورت می‌ گیرد. در نهایت که باکس‌ ها کاملاً پر شدند، آن‌ ها را در کنار هم می‌ گذارند و با این کار سطحی محکم و صاف از توری گابیون ها به وجود می‌ آید. این باکس‌ های پر شده با سنگ، می‌ توانند بهترین وسیله برای جلوگیری از ریزش خاک در جا هایی که رانش زمین وجود دارد باشند.آموزش گام به گام بستن گابیونحالا که به بررسی جنبه های مختلف این محصول پرداختیم، قصد داریم تا به شما آموزش ساخت یک گابیون ساده و حتی گابیون بندی آن را ارائه دهیم. برای این کار شما به وسایل زیر نیاز دارید:
تعدادی سنگ که بهتر است سنگ رودخانه ای باشند. یک قفس فلزی ساده که به آن نیازی نداشته باشید. یک قیچی فلز بر. یک عدد انبردست.
نحوه بستن گابیون برای ساخت توری گابیون:
اتصالات قفس را با کمک قیچی و انبردست باز کنید و هنگام کار ایمنی رعایت شود تا آسیب نبینید. قفس باز شده را به شکل استوانه دربیاورید و انتهای آن را از دو طرف با انبردست وصل کنید. یک قطعه فلز مناسب را نیز زیر سازه خود قرار دهید. سنگ های رودخانه را روی هم قرار دهید و یک ستون مرتب از سنگ بسازید. این ستون را درون توری گابیون ساخته شده قراردهید و مکان های خالی را با سنگ بیشتر پر کنید.
حالا شما یک گابیون کوچک ساخته اید که می توانید از آن برای تزیین حیاط خئد بهره ببرید.نحوه قیمت گذاری توری گابیونشما میتوانید توری گابیون را با هزینه های مقرون به صرفه تهیه کنید و نیازی به پرداخت هزینه های گزاف برای خرید آن ندارید. اما لازم است نحوه ی قیمت گذاری این محصول را نیز با شما درمیان بگذاریم . عوامل زیادی می توانند در تعیین قیمت توری سنگ تاثیر داشته باشند که مهم ترین آنها : اندازه و ابعاد اندازه و ابعاد مناسب برای توری متناسب با نیاز کاربر است. بسته به فضایی که برای آن نیاز به تعیین اندازه و ابعاد توری گابیون دارید این هزینه می تواند متغیر باشد. عامل متغیر در ابعاد محصول معمولا ارتفاع است که آن نیز بر حسب نیاز و شرایط استفاده تعیین خواهد شد. قطر مفتول مورد استفاده برای ساخت توری نکته مهمی که تاثیر بسیار زیادی روی قیمت این محصول خواهد داشت، قطر و ضخامت مفتول های مورد استفاده برای تولید آن است. این مفتول ها می توانند در اندازه های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند. هر چقدر قطر این مفتول ها بیشتر باشد، مقاومت توری بیشتر شده و در نهایت قیمت آن نیز بیشتر می شود. با توجه به اینکه قطر مفتول ها می تواند باعث افزایش وزن آن شوند، از این رو قیمت این محصول را در نهایت تحت تاثیر قرار می دهند. عوامل دیگری هم وجود دارند که می توان از آنها نیز به عنوان عوامل موثر در قیمت این محصول نام برد. عواملی مانند سنگ های داخل گابیون می تواند قیمت تمام شده این محصول را برای شما متغیر نماید یا نیاز به خاک برداری و زهکشی نیز می تواند این هزینه را تحت تاثیر قرار دهد. برای اطلاع از قیمت روز توری گابیون و کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول با شماره های داخل سایت تماس بگیرید تا کارشناسان فروش ما شما عزیزان را راهنمایی نمایند.

تماس تلفنی